Тема уроку: Прислівники.правопис вивчених прислівників
Мета:
повторити вивчене про прислівник, формувати вміння визначати прислівники в
реченнях, доречно й правильно вживати прислівники у мовленні, правильно писати
прислівники, однозвучні з іменниками із прийменниками; розвивати логічне
мовлення, пам’ять, увагу.
Тип уроку: урок
повторення вивченого.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ.
Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання
ІІІ.
Повторення ключових питань
Повторення вивчених
правил (самостійні частини мови)
Робота біля
дошки.
Записати
речення. Вказати в них слова протилежного значення (антоніми). Якими частинами
мови вони є? Прислівники підкреслити.
Сова вдень
мовчить, а вночі кричить. Хто вчора збрехав, тому завтра не повірять. Високо
літає, та низько сідає. З білого легко зробити чорне, але з чорного біле тяжко.
Ні назад, ні вперед, лишається посеред. Де м’яко стелять, там твердо спати.
Бесіда.
• Яка частина
мови називається прислівником? Навести приклади прислівників.
• На які
питання відповідають прислівники?
• Чи
змінюються прислівники?
ІV. Виконання
вправ на повторення
Вправа 60, 61 письмово
Вибірковий
диктант. Виписати прислівники.
Посієш
вчасно, то й вродить рясно. Краще яйце сьогодні, ніж завтра курка. Так холодно,
що якби не вмів дрижати, то замерз би. Давно вже ріки догори не плили і калачі
на вербах не росли. Як свій пес укусить, то найгірше болить. Швидко їдеш – тихо
понесуть. Косо, криво, аби живо.
V. Підбиття
підсумків уроку
Бесіда.
• Яка частина
мови називається прислівником? Навести приклади прислівників.
• На які
питання відповідають прислівники?
• Чи
змінюються прислівники?
VІ. Оцінювання навчальних досягнень
VІІ. Домашнє
завдання. Вправа 62; повторити правило «Прислівник як частина мови»
Немає коментарів:
Дописати коментар