18.03.17

Тема. Букви е, о, и в прикметникових суфіксах –ев(-єв), -ов(-йов, -ьов), -ин-, -ін-, -ичн-
Мета: дати учням відомості про написання прикметникових суфіксів, направляти учнів у написанні прикметників із вказаними суфіксами; розвивати увагу, пам’ять, удосконалювати культуру усного й писемного мовлення.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
                                                 Хід уроку
І. Організація класу.
Перевірка домашнього завдання
Завдання для самоперевірки.
Зі словами мудрий, учительський, майбутній складіть по два речення – в одному випадку слово має виконувати роль прикметника, в іншому – іменника.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку; мотивація навчальної діяльності учнів.
Робота з теоретичним матеріалом  ст .168
Пояснення вчителя.
Зробіть спостереження, коли пишемо -ов-, -ев-(-єв-). Під час проведення спостережень зверніть увагу на кінцевий приголосний твірної основи прикметників, а також їх значення.
Казковий           грушевий             життєвий
службовий         овочевий           значеннєвий
нульовий           жовтневий         алюмінієвий
бойовий              ситцевий             радієвий
Робота з підручником
Виконання вправи 379
 Конструювання прикметників.
Від поданих слів утворіть і запишіть прикметники за допомогою суфіксів -ов-, -ев-(-єв-).
Дуб, граб, верба, осика, ясен, вільха, степ, сад, ліс, груша, яблуня, смушок, сторож, криця, поршень, січень, вересень, грудень, життя, взуття.
Від іменників за допомогою суфіксів –ин-, -ін- утворіть присвійні прикметники, випишіть у дві колонки: в одну – з суфіксом –ин-, а в другу – з суфіксом –ін-(-їн-)
Микола, жінка, Дар’я, Перепесиля, перепелиця, Мар’яна, Софія, Коля, Ляля, мати, Маруся, Марійка, Надійка, Надя, Надія.
За допомогою суфіксів -ев-(-єв-) і –ов-(-йов-) утворіть від іменників відносні прикметники, поставте в них наголоси і запишіть у дві колонки:
Взуття, шпиль, бій, ліс, спуск, груша, біль, верба, овоч, термін, тюль, воля, липа, сталь, гравій, ніж.
Коментоване письмо.
Виконання вправи 380
Творче моделювання.
До наведених прикметників доберіть антоніми . З одним словосполученням запишіть речення.

Легеньке завдання, старшенька сестра, теплесенький вітерець, коротеньки й день, швиденький поїзд, смаглявенький хлопчина, чужісінька сторона.
ІІІ.Підсумок уроку.
Які орфограми ми вивчили на уроці?
Пригадайте правила написання суфіксів.
ІV.Домашнє завдання.

Вивчити правила.Виконати вправу 382.

Немає коментарів:

Дописати коментар