18.03.17

Тема: Склад. Наголос. Основні правила переносу. Ознайомлення з орфоепічним словником і словником наголосів. Орфоепічна помилка (практично)

Мета: поглибити знання учнів про склад і наголос, формувати вміння ділити слова на склади, визначити склади відкриті й закриті, наголошені й ненаголошені, правильно наголошувати слова; дати поняття про орфоепічну помилку; виховувати повагу до народних звичаїв, усної народної творчості; формувати орфоепічні навички; розвивати мовлення, логічне мислення учнів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник.

                                                    Хід уроку

І.Організація класу. Перевірка домашнього завдання.

Зачитування планів до тексту (впр.246)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.

 ІІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда. 

     Що називається складом?

     Від чого залежить кількість складів у слові?

     Який склад називається закритим, а який відкритим?

    Який склад називається наголошеним?

 ІV. Пояснення нового матеріалу.

Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу (стор. 134-135).

Ознайомлення з таблицею

 V. Виконання  вправ на закріплення.

Робота біля дошки.

 Записати слова, поділити їх на склади. Підкреслити відкриті склади однією лінією, закриті - двома.

Прочитати, сміються, пісня, надія, сім’я, степ, дуб.

Виконання вправи 250

Записати слова, погрупувавши їх за кількістю складів.

Дзьоб, льон, знання, життя, нагороджений, країна, район, безмежний, далекосяжний.


Прочитати прислів’я. Переписати їх, поділивши  слова на склади. Визначити, у якому із прислів’їв складів найбільше, в якому - найменше.

Треба нахилитися, щоб з криниці води напитися. Хто спішить, той двічі  робить. Білі руки роботи бояться. Хто діло робить, а хто ґави ловить.

Робота з підручником. Виконання вправи 248 (усне).

Виконання вправи 251
Виразно прочитати загадки, відгадати їх. Виділені слова виписати, поділивши їх для переносу. Перевірити себе за таблицею (с. 131). Які з цих слів не можна переносити? Чому?

Робота з підручником

Опрацювання теоретичного матеріалу ст. 136
Виконання вправи 253 .
Визначення наголосу за словником наголосів

VІ. Підбиття  підсумків  уроку.
-         Що таке склад?
-         Які склади називають відкритими, а які закритими?
-         Як переносяться слова?
-         Що таке наголос?

VІІ. Домашнє завдання.

П. 24, вправa 252, 257..


Немає коментарів:

Дописати коментар